Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Obsługa interesantów - ogłoszenie

1 grudnia 2021

Produkty włoszczowskiej mleczarni z prestiżowymi nagrodami

Przejdź do - Produkty włoszczowskiej mleczarni z prestiżowymi nagrodami

Ser włoszczowski typu szwajcarskiego został doceniony przez kupców i handlowców w konkursie Lider Forum 2021, z kolei twaróg oraz ser długodojrzewający Czarna Perła otrzymały laury na Euroforum Polskiego Mleczarstwa. Więcej tutaj

1 grudnia 2021

Płyta "Włoszczowskich Muzykantów" w przyszłym roku

Przejdź do - Płyta "Włoszczowskich Muzykantów" w przyszłym roku

Kapela nagrywa  swoją pierwszą płytę od lutego ubiegłego roku. Muzycy szykowali ją na ten rok. - Ale, kiedy byliśmy gotowi do kolejnych etapów nagrań pojawiały się obostrzenia epidemiczne i trzeba było przekładać terminy - wyjaśnia Rafał Bednarczyk z kapeli "Włoszczowskie Muzykanty". Debiutancki krążek powstaje w Gärtner Rec Studio w Komaszycach (powiat konecki) - właścicielem jest siostrzeniec znanej kompozytorki i autorki tekstów Katarzyny Gärtner.  - Znajdą się na nim absolutnie ludowe rytmy - oberek, walczyki, poleczki - zapowiada Rafał Bednarczyk.

1 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Płyta "Włoszczowskich Muzykantów" w przyszłym roku

Kartka pocztowa z okazji 37.rocznicy strajku o krzyże we Włoszczowie

Przejdź do - Kartka pocztowa z okazji 37.rocznicy strajku o krzyże we Włoszczowie

Kartka weszła do obrotu dzisiaj. Nakład 600 sztuk. Powstał również okolicznościowy stempel, którego UP we Włoszczowie użyje 3 grudnia. Kartka dostępna w UP Lublin 1 (tel.81 534-65-60), Kielce 1 (tel.41 34-535-83) i Włoszczowa (tel. 41 394-57-28). Informacji udziela: Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Lublinie (telefon: 502 014 310, e-mail: anna.frymus@poczta-polska.pl).

1 grudnia 2021

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Przejdź do - 1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Dzień 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Dzień ten został ustanowiony od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. W 2021 roku Światowemu Dniu AIDS  towarzyszy hasło: „Koniec nierówności. Koniec AIDS. Koniec pandemii.” W Polsce, według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, od wdrożenia badań w 1985 roku do 31 grudnia 2020 roku zakażenie stwierdzono u 26 486 osób. Podziały, dysproporcje w dostępie do świadczeń zdrowotnych i lekceważenie praw człowieka to niektóre z przyczyn niepowodzeń powodujących, że HIV pozostaje globalnym kryzysem zdrowotnym.

1 grudnia 2021

Przebudowa i rozbudowa Domu Kultury we Włoszczowie trafiła do portalu Sztuka Architektury

Przejdź do - Przebudowa i rozbudowa Domu Kultury we Włoszczowie trafiła do portalu Sztuka Architektury

Dom Kultury we Włoszczowie zyskał nową przestrzeń przeznaczoną m.in. na salę taneczną. Przebudowa i rozbudowa obiektu jest efektem współpracy pracowni PSBA Przemysław Sokołowski Biuro Architektoniczne wraz ze studiem INOONI Jakub Zygmunt. Dodatkowa bryła budynku nie tylko wykreowała nową przestrzeń wewnątrz obiektu, ale również odpowiednie jej położenie przyczyniło się do stworzenia niewielkiego amfiteatru z tyłu budynku oraz placu wejściowego przed Domem Kultury -  pisze serwis. Więcej tutaj

1 grudnia 2021

Szkoła Podstawowa w Kurzelowie chce mieć własne logo. Ogłosiła konkurs dla uczniów

Przejdź do - Szkoła Podstawowa w Kurzelowie chce mieć własne logo. Ogłosiła konkurs dla uczniów

Symbol Szkoły opracują sami uczniowie. Pod koniec listopada Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie ogłosił konkurs na logo podstawówki, która nowi imię księdza Jana Brożka. Autorzy - uczniowie klas IV- VIII mogą nadsyłać prace do 13 grudnia. Logo będzie wykorzystywane do celów identyfikacyjnych, promocyjnych czy korespondencyjnych. Zgodnie z regulaminem konkursowym autorzy muszą odwołać się do technik komputerowych, bo symbol szkoły ma nadawać się do internetu, na plakaty czy spoty. Szkoła planuje ogłosić wyniki 17 grudnia.  Będzie jednak można zobaczyć wszystkie nadesłane prace. - Znajdą się na specjalnie przygotowanej wystawie - zapowiada Norbert Celebański, dyrektor ZPO w Kurzelowie. - Chcemy identyfikować się nie tylko nazwą.  Dlatego ruszył konkurs na logo Szkoły - dodaje. Toteż powinno być czytelne, łatwe do zapamiętania, być łatwo identyfikowane ze szkołą, wzbudzać pozytywne emocje i składać się z tylko logotypu (stylizacji) albo elementu graficznego będącego symbolem lub też zawierać połączenie obu tych form. Projekty nie powinny być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym. Trzymamy kciuki!

1 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Szkoła Podstawowa w Kurzelowie chce mieć własne logo. Ogłosiła konkurs dla uczniów

"Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew"

Przejdź do - "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew"

Zbiórka krwi już 7 grudnia, w hali OSiR przy ul. Wiśniowej 2, w godzinach 9 - 13.

1 grudnia 2021

Rondo Wincentego Jaszewskiego już z tablicą

Przejdź do - Rondo Wincentego Jaszewskiego już z tablicą

Przypominamy rondo u zbiegu ulic Henryka Sienkiewicza, Młynarskiej i Bartosza Głowackiego  zostało nazwane imieniem Wincentego Jaszewskiego.  29 marca br. o nazwach sześciu nowych  rond zdecydowała Rada Miejska. Każde z nich będzie miało tablice z nazwą. Dzisiaj taka tablica została zamontowana na rondzie Honorowego Obywatela Włoszczowy, który 5 listopada 1919 r. został pierwszym burmistrzem miasta. Wincenty Jaszewski był osobą wielce zasłużoną dla rozwoju  Włoszczowy na progu niepodległości i budowania polskiej państwowości i samorządności. Położył też ogromne zasługi w dziedzinie oświaty. Za jego kadencji we Włoszczowie wybudowano okazały gmach szkoły powszechnej, który po obecne czasy jest wizytówką miasta. Urodził się 1 stycznia 1881 roku we Włoszczowie. Z zawodu był kupcem. Dwukrotnie żonaty,  z obydwu małżeństw miał siedmioro dzieci. Gdy zawitał czas wolnej Polski stał na czele Komitetu Organizacyjnego Święta Niepodległości dla zorganizowania uroczystości  i przejęcia władzy od Austriaków. Był członkiem Wydziału Powiatowego Starostwa Włoszczowskiego, a na początku lat 30 XX wieku także wiceburmistrzem. Zmarł 25 maja 1949 roku i spoczął na cmentarzu parafialnym we Włoszczowie.

30 listopada 2021
Czytaj więcej o: Rondo Wincentego Jaszewskiego już z tablicą

Zestaw ratownictwa przedmedycznego dla OSP z Bebelna

Przejdź do - Zestaw ratownictwa przedmedycznego dla OSP z Bebelna

Wczoraj Oddział Regionalny KRUS w Kielcach przekazał siedem zestawów ratownictwa przedmedycznego ochotniczym strażom pożarnych z województwa świętokrzyskiego. Jeden z nich trafi do OSP w Bebelnie.  Jednostka działa we wsi od 1927 roku. Bierze udział w akcjach ratowniczych oraz niezwykle aktywnie udziela na niwie społecznej, kulturalnej i charytatywnej. Ochotnicza Straż Pożarna w Bebelnie liczy obecnie ok. 30 druhów. Dom Strażaka jest nie tylko siedzibą miejscowej straży, ale służy także mieszkańcom Bebelna i okolicznych miejscowości jako ośrodek spotkań okolicznościowych, kulturalnych i towarzyskich. - Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera rozwój ratownictwa przedmedycznego na obszarach wiejskich, które ma na celu ograniczanie skutków wypadków, w tym wypadków przy pracy rolniczej. Od prawie 20 lat Kasa współpracuje z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy wdrażaniu systemu ratownictwa przedlekarskiego poprzez wyposażanie jednostek OSP w zestawy ratownicze - wyjaśnia dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach Tadeusz Jakubowski. Zestaw odebrali druhowie Nina Giec i Robert Suliga. - W jednostce jest trzech przeszkolonych strażaków ratowników - wyjaśnia druh Suliga.

30 listopada 2021
Czytaj więcej o: Zestaw ratownictwa przedmedycznego dla OSP z Bebelna

Sukcesy uczniów „Dwójki” w sztukach walki

Przejdź do - Sukcesy uczniów „Dwójki” w sztukach walki

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie od dłuższego czasu wspaniale prezentują się na ogólnopolskich zawodach Taekwondo - narodowym sporcie i tradycyjnych sztukach walki Korei.

30 listopada 2021
Czytaj więcej o: Sukcesy uczniów „Dwójki” w sztukach walki

Czy pamiętacie Andrzejki? W naszej gminie tradycja nie zamiera

Przejdź do - Czy pamiętacie Andrzejki? W naszej gminie tradycja nie zamiera

Pewnie pośród codziennych obowiązków, nieustannych zaleceń sanitarnych i ograniczonych kontaktów międzyludzkich mało kto skupia uwagę na tym, że są Andrzejki. Już celebrujemy przecież Adwent i akurat w naszym powiecie bliższa sercu jest Barbórka. Przechodzimy obok kolejnych świąt, które powoli powszednieją, albo ulatują z pamięci czy z chęci. A były przecież wielką okazją do zabawy. Bo to jest ważne ile potraw na stole, kiedy polać wosk, a kiedy wodę. Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki obchodzone są  w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.

30 listopada 2021
Czytaj więcej o: Czy pamiętacie Andrzejki? W naszej gminie tradycja nie zamiera

Galeria

  • Powiększ zdjęcie